位置:首页 > IC中文资料第1793页 > MAL215752561E3
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MAL215752561E3
Aluminum Capacitors Power Ultra Miniature Snap-In
FEATURES • Up to 500 V • Useful life: 5000 h at 85 °C • Polarized aluminum electrolytic capacitors, non-solid electrolyte • Large types, very small dimensions, cylindrical aluminum case, insulated with a blue sleeve • Keyed polarity version available • Material categorization: for definition
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
MAL215752561E3
Aluminum Electrolytic Capacitors Power Ultra Miniature Snap-In
文件:119.36 Kbytes Page:10 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
MAL215752561E3
封装/外壳:径向,Can - 卡入式 包装:卷带(TR) 描述:CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP 电容器 铝电解电容器
DRALORIC
MAL215752561E3产品属性
  • 型号
    MAL215752561E3
  • 功能描述
    铝质电解电容器-管理单元 222215752561; 200V ; 560uF; SNAP-IN; Cardboard Box, 2-Terminal SI
  • RoHS
  • 制造商
    Nichicon
  • 电容
    470 uF
  • 容差
    20 %
  • 电压额定值
    450 V
  • 工作温度范围
    - 25 C to + 105 C
  • 系列
    AR
  • 直径
    35 mm
  • 长度
    45 mm
  • 引线间隔
    10 mm