位置:BZT52B16S > BZT52B16S详情
BZT52B16S中文资料
厂家型号
BZT52B16S
丝印代码
LZ
封装外壳
SOD-323
文件大小
1638.79Kbytes
页面数量
3
功能描述
Surface Mount Zener Diodes
稳压二极管 Zener 410mW 2% 16V
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
LUGUANG
BZT52B16S数据手册规格书PDF详情
Features
◇ Wide zener voltage range selection:2.4V to 75V .
◇ VZ Tolerance selection of ±2(B series).
◇ Ideally suited for automated assembly processes.
◇ Moisture sensitivity level 1.
Applications
◇ Zener diode.
◇ Ultra-small surface mount package.
BZT52B16S产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    BZT52B16S
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 齐纳电压
    12 V
  • 电压容差
    5 %
  • 电压温度系数
    0.075 %/K
  • 功率耗散
    3 W
  • 最大反向漏泄电流
    3 uA
  • 最大齐纳阻抗
    7 Ohms