位置:P6KE39CA > P6KE39CA详情
P6KE39CA中文资料
厂家型号
P6KE39CA
文件大小
406.77Kbytes
页面数量
5
功能描述
Silicon Avalanche Diodes - Silicon Avalanche Diodes
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 600W 39V Bidirect
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
LITTELFUSE
P6KE39CA数据手册规格书PDF详情
FEATURES
• Breakdown voltage range 6.8 to 440 Volts
• Uni-directional and Bi-directional
• Glass passivated junction
• Excellent clamping capability
• 100 surge tested
• UL recognised
P6KE39CA产品属性
  • 型号
    P6KE39CA
  • 功能描述
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A