位置:LTC2389UK-18 > LTC2389UK-18详情
LTC2389UK-18中文资料
厂家型号
LTC2389UK-18
文件大小
908.72Kbytes
页面数量
40
功能描述
18-Bit, 2.5Msps SAR ADC with Pin-Configurable Analog Input Range and 99.8dB SNR
数据手册
下载地址一下载地址二
生产厂商
LINEAR
LTC2389UK-18数据手册规格书PDF详情
Features
Applications
2.5Msps Throughput Rate
±3LSB INL (Max)
Guaranteed 18-Bit, No Missing Codes
Pin-Configurable Analog Input Range:
±4.096V Fully Differential
0V to 4.096V Pseudo-Differential Unipolar
±2.048V Pseudo-Differential Bipolar
99.8dB (Fully Differential)/95.2dB (Pseudo
Differential) SNR (Typ) at fIN = 2kHz
–116dB (Fully Differential)/–112dB (Pseudo
Differential) THD (Typ) at fIN = 2kHz
Guaranteed Operation to 125°C
Single 5V Supply
Internal 20ppm/°C (Max) Reference
Internal Reference Buffer
162.5mW Power Dissipation at 2.5Msps
No Pipeline Delay, No Cycle Latency
1.8V to 5V I/O Voltages
Parallel and Serial I/O Interface
48-pin 7mm × 7mm LQFP and QFN Packages