位置:GEN600-1.3 > GEN600-1.3详情
GEN600-1.3中文资料
厂家型号
GEN600-1.3
文件大小
184.06Kbytes
页面数量
7
功能描述
Programmable DC Power Supplies 750W/1500W
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
LAMBDA
GEN600-1.3数据手册规格书PDF详情
Features include:
• Highest Power Density available 1500W in 1U
• Wide Range Input 85 - 265Vac Continuous, single phase, 47/63Hz
• Active Power Factor Correction 0.99
• Output up to 600V, Current up to 200A
• Built in RS232/RS485 Interface
• Software Calibration
• Last Setting Memory
• High Resolution 16 bits ADCs & DACs
• Reliable Encoders for Voltage and Current Adjustment
• Constant Voltage/Constant Current auto crossover
• Parallel Operation with Active Current Sharing
• Independent Remote ON/OFF and Remote Enable/Disable
• External Analog Programming and Monitoring
• Reliable Modular and SMT Design
• 19 Rack Mounted ATE and OEM applications
• Five Year Warranty
• Optional Isolated Analog Programming and Monitoring
• Optional GPIB (SCPI) Interface
• LabView® drivers ( LabView® is registered trademark of National Instruments Corporation )
Worldwide Safety Agency Approvals CE Mark for LVD and EMC Regulation
GEN600-1.3产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    GEN600-1.3
  • 制造商
    LAMBDA
  • 制造商全称
    DENSEI-LAMBDA
  • 功能描述