位置:首页 > IC中文资料 > LS0502SCD33
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LS0502SCD33
丝印代码:0502SC;Super Capacitor Protection IC for Backup Power Applications
Features and Benefits ■ 3.3 V to 5.5 V System Voltage ■ 18 V Input Rating with Overvoltage Protection ■ Programmable 1.1 V to 5.3 V Cap Voltage Range ■ Programmable Super Capacitor Charge Current ■ Programmable Input Overcurrent Protection ■ Automatic Cell Balancing ■ Automatic Main/Bac