位置:首页 > IC中文资料第5964页 > LP3000SOT89
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LP3000SOT89
LOW NOISE, HIGH LINEARITY PACKAGED PHEMT
● DESCRIPTION AND APPLICATIONS The LP3000SOT89 is a packaged Aluminum Gallium Arsenide / Indium Gallium Arsenide (AlGaAs/InGaAs) pseudomorphic High Electron Mobility Transistor (pHEMT). It utilizes a 0.25 mm x 3000 mm Schottky barrier gate, defined by electron-beam photolithography. The recessed
FILTRONIC
LP3000SOT89
FILTRONIC
● DESCRIPTION AND APPLICATIONS\nThe LP3000SOT89 is a packaged Aluminum Gallium Arsenide / Indium Gallium Arsenide (AlGaAs/InGaAs) pseudomorphic High Electron Mobility Transistor (pHEMT). It utilizes a 0.25 mm x 3000 mm Schottky barrier gate, defined by electron-beam photolithography. The recessed “m    ♦ 29 dBm Output Power at 1-dB Compression at 1.8 GHz\n   ♦ 15 dB Power Gain at 1.8 GHz\n   ♦ 1.3 dB Noise Figure\n   ♦ 46 dBm Output IP3 at 1.8 GHz\n   ♦ 55% Power-Added Efficiency;