位置:首页 > IC中文资料第2727页 > LM4040B10IDBZT
LM4040B10IDBZT价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LM4040B10IDBZT
丝印代码:4NR3;LM4040 Precision Micropower Shunt Voltage Reference
1 Features • Fixed output voltages of 2.048V, 2.5V, 3V, 4.096V, 5V, 8.192V, and 10V • Tight output tolerances and low temperature coefficient – Maximum 0.1%, 100ppm/°C – A Grade – Maximum 0.2%, 100ppm/°C – B Grade – Maximum 0.5%, 100ppm/°C – C Grade – Maximum 1.0%, 150ppm/°
TI
德州仪器
LM4040B10IDBZT
LM4040 Precision Micropower Shunt Voltage Reference
TI
德州仪器
LM4040B10IDBZT
LM4040B10IDBZT
PRECISION MICROPOWER SHUNT VOLTAGE REFERENCE
文件:482.84 Kbytes Page:43 Pages
LM4040B10IDBZT
文件:664.97 Kbytes Page:50 Pages
LM4040B10IDBZT
文件:717.53 Kbytes Page:51 Pages
LM4040B10IDBZT
文件:709.82 Kbytes Page:51 Pages
LM4040B10IDBZT
文件:975.43 Kbytes Page:55 Pages
LM4040B10IDBZT
文件:1.43983 Mbytes Page:53 Pages
LM4040B10IDBZT
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
LM4040B10IDBZT
文件:1.43969 Mbytes Page:53 Pages
LM4040B10IDBZT产品属性
  • 型号
    LM4040B10IDBZT
  • 功能描述
    基准电压& 基准电流 10-V Prec Micropower Shunt .2% accuracy
  • 输出电压
    1.24 V to 18 V
  • 初始准确度
    0.25 %
  • 分流电流(最大值)
    60 mA