位置:首页 > IC中文资料第5333页 > LM25007SDX
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LM25007SDX
42V, 0.5A Step-Down Switching Regulator
文件:617.3 Kbytes Page:12 Pages
NSC
国半
LM25007SDX
文件:282.96 Kbytes Page:12 Pages
NSC
国半
LM25007SDX
封装/外壳:8-WDFN 裸露焊盘 功能:降压 包装:卷带(TR) 描述:IC REG BUCK ADJ 500MA 8WSON 集成电路(IC) 稳压器 - DC-DC 开关稳压器
TI
德州仪器
LM25007SDX
TI
德州仪器
丝印代码:25007SD;LM25007 42V, 0.5A Step-Down Switching Regulator
1FEATURES 2• Integrated 0.74Ω N-Channel MOSFET Switch • Guaranteed 0.5A Output Current • Ultra-Fast Transient Response • Up to 800kHz Operation • No Control Loop Compensation Required • Vin Feed Forward Provides Constant Operating Frequency • 2% Accurate 2.5V Feedback from -40°C to 12
LM25007 42V, 0.5A Step-Down Switching Regulator
文件:950.79 Kbytes Page:19 Pages
文件:924.17 Kbytes Page:19 Pages
LM25007SDX产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    LM25007SDX
  • 功能描述
    直流/直流开关转换器
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 最大输入电压
    4.5 V
  • 开关频率
    1.5 MHz
  • 输出电压
    4.6 V
  • 输出电流
    250 mA