位置:首页 > IC中文资料第6512页 > LD1117F30
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LD1117F30
LOW DROP FIXED AND ADJUSTABLE POSITIVE VOLTAGE REGULATORS
Description The LD1117 is a LOW DROP Voltage Regulator able to provide up to 800mA of Output Current, available even in adjustable version (Vref=1.25V). Concerning fixed versions, are offered the following Output Voltages: 1.2V,1.8V,2.5V,2.85V, 3.0V 3.3V and 5.0V. The 2.85V type is ideal for SCSI
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
LD1117F30产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    LD1117F30
  • 制造商
  • 制造商全称
  • 功能描述
更新时间:2026-5-13 23:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
N/A
21000
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
25+
N/A
样件支持,可原厂排单订货!
UTC
SOT-223
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!