位置:首页 > IC中文资料 > LBR2518T470
LBR2518T470价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LBR2518T470
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LBR2518T470
WIRE-WOUND CHIP INDUCTORS (LB SERIES)
文件:651.96 Kbytes Page:14 Pages
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LBR2518T470
文件:289.51 Kbytes Page:13 Pages
LBR2518T470
Notice for TAIYO YUDEN products
Features Item Summary 47uH±10%, 0.12A, 1007/2518 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
绕线型片状电感器(LB系列)[LBR
Features Item Summary 47uH±20%, 0.12A, 1007/2518 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LBR]
文件:282.91 Kbytes Page:3 Pages
文件:143.06 Kbytes Page:1 Pages
封装/外壳:1007(2518 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 47UH 120MA 840MOHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
Wire-wound Chip Inductors for Medical / Industrial Applications (LB series)[LBR]
文件:276.86 Kbytes Page:2 Pages
功率电感
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:143.12 Kbytes Page:1 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:781.95 Kbytes Page:16 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
Surface Mount Ferrite Products
文件:408.34 Kbytes Page:32 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
Surface Mount Ferrite Products
KEMETKEMET Corporation
基美
LBR2518T470产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    47 uH ± 10 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    1007/2518
  • 额定电流 (max):
    0.12 A
  • 直流电阻 (max):
    1.092 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    0.84 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    11 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.5 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.8 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.8 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm