位置:首页 > IC中文资料 > LBC2518T330
LBC2518T330价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LBC2518T330
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LBC2518T330
WIRE-WOUND CHIP INDUCTORS (LB SERIES)
文件:651.96 Kbytes Page:14 Pages
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LBC2518T330
文件:289.51 Kbytes Page:13 Pages
LBC2518T330
Notice for TAIYO YUDEN products
Wire-wound Ferrite Inductors LSQB/LSQC/LSQE series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 33uH±10, 0.185A, 1007/2518 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
绕线型片状电感器(LB系列)[LBC
Features Item Summary 33uH±20%, 0.185A, 1007/2518 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
文件:143.06 Kbytes Page:1 Pages
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LBC]
文件:283.18 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Medical / Industrial Applications (LB series)[LBC]
文件:276.85 Kbytes Page:2 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:137.3 Kbytes Page:1 Pages
封装/外壳:1007(2518 公制) 包装:卷带(TR) 描述:FIXED IND 33UH 185MA 1.95OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
封装/外壳:1007(2518 公制) 包装:卷带(TR) 描述:FIXED IND 33UH 185MA 1.5 OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
功率电感
WOUND CHIP INDUCTORS
LBC2518T330产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    33 uH ± 10 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    1007/2518
  • 额定电流 (max):
    0.185 A
  • 直流电阻 (max):
    1.95 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    1.5 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    15 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 25 %
  • 尺寸 (L):
    2.5 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.8 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.8 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm