位置:首页 > IC中文资料 > LB2016T330
LB2016T330价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LB2016T330
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2016T330
WIRE-WOUND CHIP INDUCTORS (LB SERIES)
文件:289.51 Kbytes Page:13 Pages
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2016T330
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
文件:651.96 Kbytes Page:14 Pages
LB2016T330
Notice for TAIYO YUDEN products
LB2016T330
Wire-wound Ferrite Inductors LSQB/LSQC/LSQE series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 33uH±10, 85mA, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
绕线型片状电感器(LB系列)[LB
丰富的产品阵容和标准,可应用于客户各种电路设计的绕线型片状电感器。;
Features Item Summary 33uH±20%, 85mA, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
封装/外壳:0806(2016 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 33UH 85MA 1.7 OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LB]
文件:288.71 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Inductors
文件:137.25 Kbytes Page:1 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Medical / Industrial Applications (LB series)[LB]
文件:276.85 Kbytes Page:2 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:143.12 Kbytes Page:1 Pages
封装/外壳:0806(2016 公制) 包装:卷带(TR) 描述:FIXED IND 33UH 85MA 1.7 OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
WOUND CHIP INDUCTORS
LB2016T330产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    33 uH ± 10 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    0806/2016
  • 额定电流 (max):
    85 mA
  • 直流电阻 (max):
    2.21 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    1.7 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    14 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm
  • RoHS Compliance (10 subst.):
    Yes
  • REACH Compliance (209 subst.):
    Yes
  • IEC62474 (Ver. D20.00) Compliance:
  • Halogen Free:
  • 适用焊接 方法:
    Reflow
  • 包装:
    Taping Embossed 2000pcs
更新时间:2026-5-14 19:39:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TAIYO/太诱
20+
电感器
电感原装优势主营型号-可开原型号增税票
TAIYO/太诱
22+
2.0x1.6
只做原装正品
24+
全新新货村田TDK太友数量均有多电话咨询
SOP
只做原厂原装正品终端客户免费申请样品
太友
25+
SMD
明嘉莱只做原装正品现货
SMD