位置:首页 > IC中文资料 > LB2012T470K
LB2012T470K价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LB2012T470K
Wire-wound Ferrite Inductors LSQB/LSQC/LSQE series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 47uH±10, 60mA, 0805/2012 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2012T470K
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2012T470K
绕线型片状电感器(LB系列)[LB
丰富的产品阵容和标准,可应用于客户各种电路设计的绕线型片状电感器。;
LB2012T470K
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 47UH 60MA 3.7 OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
LB2012T470K
Wire-wound Chip Inductors (LB series)
文件:144.19 Kbytes Page:1 Pages
LB2012T470K
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LB]
文件:288.72 Kbytes Page:3 Pages
Features - Item Summary 47uH±10, 60mA, 0805/2012 (EIA/JIS) - Lifecycle Stage Mass Production - Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:143.12 Kbytes Page:1 Pages
文件:48.69 Kbytes Page:2 Pages
TDK
东电化
LB2012T470K产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    47 uH ± 10 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    0805/2012
  • 额定电流 (max):
    60 mA
  • 直流电阻 (max):
    4.81 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    3.7 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    11 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm