位置:首页 > IC中文资料第1823页 > LB2012T220K
LB2012T220K价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LB2012T220K
Wire-wound Ferrite Inductors LSQB/LSQC/LSQE series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 22uH±10, 80mA, 0805/2012 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2012T220K
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2012T220K
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 22UH 80MA 1.7 OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
LB2012T220K
Wire-wound Chip Inductors
文件:143.06 Kbytes Page:1 Pages
LB2012T220K
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LB]
文件:288.91 Kbytes Page:3 Pages
Features - Item Summary 22uH±10, 80mA, 0805/2012 (EIA/JIS) - Lifecycle Stage Mass Production - Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:137.29 Kbytes Page:1 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:781.95 Kbytes Page:16 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
Surface Mount Ferrite Products
文件:408.34 Kbytes Page:32 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
WOUND CHIP INDUCTORS
未分类制造商
Surface Mount Ferrite Products
KEMETKEMET Corporation
基美
SMD Inductors(Coils) For Power Line(Wound, Magnetic Shielded)
文件:49.26 Kbytes Page:2 Pages
TDK
东电化
LB2012T220K产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    LB2012T220K
  • 功能描述
    固定电感器 INDCTR STD WND 0805 22uH 10%
  • RoHS
  • 制造商
    AVX
  • 电感
    10 uH
  • 容差
    20 %
  • 最大直流电流
    1 A
  • 最大直流电阻
    0.075 Ohms
  • 工作温度范围
    - 40 C to + 85 C
  • 自谐振频率
    38 MHz Q
  • 最小值
    40
  • 尺寸
    4.45 mm W x 6.6 mm L x 2.92 mm H
  • 屏蔽
    Shielded
  • 端接类型
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    6.6 mm x 4.45 mm
更新时间:2026-5-13 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TDK
2016+
SMD
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!