位置:首页 > IC中文资料 > LB2012T150K
LB2012T150K价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LB2012T150K
Wire-wound Ferrite Inductors LSQB/LSQC/LSQE series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 15uH±10, 0.1A, 0805/2012 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2012T150K
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
LB2012T150K
绕线型片状电感器(LB系列)[LB
丰富的产品阵容和标准,可应用于客户各种电路设计的绕线型片状电感器。;
LB2012T150K
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 15UH 100MA 1.3 OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
LB2012T150K
Wire-wound Chip Inductors
文件:143.06 Kbytes Page:1 Pages
LB2012T150K
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LB]
文件:288.89 Kbytes Page:3 Pages
Features - Item Summary 15uH±10, 0.1A, 0805/2012 (EIA/JIS) - Lifecycle Stage Mass Production - Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:143.12 Kbytes Page:1 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
WIRE-WOUND CHIP INDUCTORS (LB SERIES)
文件:289.51 Kbytes Page:13 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
Wire-wound Chip Power Inductors
LB2012T150K产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    15 uH ± 10 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    0805/2012
  • 额定电流 (max):
    0.1 A
  • 直流电阻 (max):
    1.69 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    1.3 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    28 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm