位置:首页 > IC中文资料 > LAQ2G471MELC45
LAQ2G471MELC45价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
LAQ2G471MELC45
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
Withstanding 2000 hours application of rated ripple current of 105°C. Extended voltage range at 200V, 220V and 400V. Smaller case sizes and higher ripple current than LAK. Improved safety features for abnormally excessive voltage. Ideally suited for the equipment used at voltage fluctuating ar
NICHICON
尼吉康
LAQ2G471MELC45
封装/外壳:径向,Can - 卡入式 包装:散装 描述:CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP 电容器 铝电解电容器
NICHICON
尼吉康
LAQ2G471MELC45
大型铝电解电容器
大型铝电解电容器
LAQ2G471MELC45产品属性
  • 类型
    描述
  • 额定电压[Vdc]:
    400.0
  • 额定静电容量[µF]:
    470.00
  • 额定静电容量容许差[%]:
  • 产品直径: D[㎜]:
    35.0
  • 产品高度: L[㎜]:
    45.0
  • 类别下限温度[℃]:
    -25
  • 类别上限温度[℃]:
    105
  • 耐久性[h]:
    2
  • 参考重量[g]:
    68.0
  • 损耗角正切(tanδ):
    0.2
  • 漏电流[µA]:
  • 额定纹波电流1(mArms):
    1
  • 最小包装单位:
    200
  • 品种:
    独立板式
  • 产品概要: