位置:首页 > IC中文资料第7004页 > L6004V3TP
L6004V3TP价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
L6004V3TP
4 Amp Sensitive & Standard Triacs
文件:905.25 Kbytes Page:10 Pages
LITTELFUSE
力特
L6004V3TP
封装/外壳:TO-251-3 短引线,IPak,TO-251AA 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:TRIAC SENS GATE 600V 4A TO251 分立半导体产品 晶闸管 - TRIAC
LITTELFUSE
力特
Sensitive Triacs (0.8 A to 8 A)
General Description Teccors line of sensitive gate triacs includes devices with current capabilities through 8 A. Voltage ranges are available from 200 V to 600 V. This line features devices with guaranteed gate control in Quadrants II and IV as well as control in the commonly used Quadrants I an
Sensitive Triacs (0.8A to 8A)
TECCOR
文件:715.65 Kbytes Page:10 Pages
Triacs (0.8 A to 35 A)
General Description These gated triacs from Teccor Electronics are part of a broad line of bidirectional semiconductors. The devices range in current ratings from 0.8 A to 35 A and in voltages from 200 V to 1000 V. Features • RoHS Compliant • Electrically-isolated packages • Glass-passivated
L6004V3TP产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    L6004V3TP
  • 功能描述
    双向可控硅 600V 4A Sensing 3-3-3-3mA
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 开启状态
    RMS
  • 电流(It_RMS)
    16 A
  • 不重复通态电流
    120 A 额定重复关闭状态电压
  • VDRM
    600 V
  • 关闭状态漏泄电流(在VDRM_IDRM下)
    5 uA
  • 开启状态电压
    保持电流(Ih
  • 最大值)
    45 mA
  • 栅触发电压(Vgt)
    1.3 V
  • 栅触发电流(Igt)
    1.75 mA