位置:首页 > IC中文资料第6879页 > L4004D5TP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
L4004D5TP
封装/外壳:TO-252-3,DPak(2 引线 + 接片),SC-63 包装:管件 描述:TRIAC SENS GATE 400V 4A TO252 分立半导体产品 晶闸管 - TRIAC
LITTELFUSE
力特
Sensitive Triacs (0.8A to 8A)
General Description Teccors line of sensitive gate triacs includes devices with current capabilities through 8 A. Voltage ranges are available from 200 V to 600 V. This line features devices with guaranteed gate control in Quadrants II and IV as well as control in the commonly used Quadrants I an
TECCOR
LITTELFUSE
力特
Electrically-isolated packages
文件:178.64 Kbytes Page:8 Pages
TECCOR
丝印代码:DPAK;isc Triacs
文件:390.38 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
4 Amp Sensitive & Standard Triacs
文件:715.65 Kbytes Page:10 Pages
L4004D5TP产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    L4004D5TP
  • 功能描述
    双向可控硅 400V 4A Sensing 5-5-5-5mA
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 开启状态
    RMS
  • 电流(It_RMS)
    16 A
  • 不重复通态电流
    120 A 额定重复关闭状态电压
  • VDRM
    600 V
  • 关闭状态漏泄电流(在VDRM_IDRM下)
    5 uA
  • 开启状态电压
    保持电流(Ih
  • 最大值)
    45 mA
  • 栅触发电压(Vgt)
    1.3 V
  • 栅触发电流(Igt)
    1.75 mA