位置:RK73H2ATTD1002D > RK73H2ATTD1002D详情
RK73H2ATTD1002D中文资料
厂家型号
RK73H2ATTD1002D
文件大小
617.13Kbytes
页面数量
2
功能描述
Flat Chip Resistors (Precision Grade)
厚膜电阻器 - SMD 10K OHM .5%
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
KOA
RK73H2ATTD1002D数据手册规格书PDF详情
■Features
・ Wide lineup from 01005 to 2512 size.
・ Suitable for both flow and reflow solderings.
・ AEC-Q200 Tested (Exemption 1F).
RK73H2ATTD1002D产品属性
  • 型号
    RK73H2ATTD1002D
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Bourns
  • 电阻
    1.5 Ohms
  • 容差
    1 %
  • 功率额定值
    25 W
  • 电压额定值
    250 V 外壳代码 -