位置:KB2301E50T > KB2301E50T详情
KB2301E50T中文资料
厂家型号
KB2301E50T
文件大小
137.93Kbytes
页面数量
10
功能描述
Step-Up DC-DC Converter
数据手册
下载地址一下载地址二
生产厂商
KINGBOR
KB2301E50T数据手册规格书PDF详情
General Description
Features
 400KHz Maximum Operation Frequency
 2.0V to 5.0V Output Voltage With 0.1V Step
 Low Start-up Voltage: 0.8V at 1mA
 2 Output Voltage Accuracy
 Up to 88 Efficiency
 Output current: 300mA at 2.5V input, 3.3V output