位置:首页 > IC中文资料 > KBPC15005W
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
KBPC15005W
TECHNICAL SPECIFICATIONS OF SINGLE-PHASE SILICON BRIDGE RECTIFIER
DCCOM
道全
KBPC15005W
SILICON BRIDGE RECTIFIERS
VOLTAGE RANGE: 50 --- 1000 V CURRENT: 15.0 A FEATURES ◇ Rating to 1000V PRV ◇ 300 amperes surge capability ◇ High efficiency ◇ Electrically isolated metal case for maximum heat dissipation ◇ Mounting: thru hole for # 8 screw mounting
BILIN
银河微电
KBPC15005W
SILICON BRIDGE RECTIFIERS
HY
虹扬科技
KBPC15005W
CURRENT 15.0 Amperes VOLTAGE 50 to 1000 Volts
Features • Diffused Junction • Low Reverse Leakage Current • Low Power Loss, High Efficiency • Surge Overload Rating to 300A Peak • Electrically Isolated Metal Case for Maximum Heat Dissipation • High Case Dielectric Strength of 1500VRMS
DAESAN
KBPC15005W
SINGLE-PHASE SILICON BRIDGE
CHENG-YI
辰頤电子
KBPC15005W
BRIDGE RECTIFIERS 10 Amps
BRIDGE RECTIFIERS 10 Amps
RFE
RFE international
KBPC15005W
SINGLE-PHASE BRIDGE RECTIFIER
WINNERJOIN
永而佳
KBPC15005W
VOLTAGE RANGE: 50 --- 1000 V CURRENT: 15.0 A Features ◇ Rating to 1000V PRV ◇ Surge overload rating to 300 Amperes peak ◇ Ideal for printed circuit board ◇ Reliable low cost construction utilizing molded plastic technique results in inexpensive product ◇ Lead solderable per MIL-STD-202 metho
LUGUANG
鲁光电子
KBPC15005W
HY
虹扬科技
KBPC15005W
Single Phase Silicon Bridge Rectifier
Features • High efficiency • Silicon junction • Metal case • Types from 50 V to 400 V VRRM • Not ESD Sensitive
GENESIC
KBPC15005W
GENESIC
KBPC15005W
FEATURES Rating to 1000V PRV Surge overload rating to 300 Amperes peak Ideal for printed circuit board Reliable low cost construction utilizing molded plastic technique results in inexpensive product Lead solderable per MIL-STD-202 method 208
SAMYANG
三阳电子
KBPC15005W
Bridge Rectifiers
RFE
RFE international
KBPC15005W
15A 50V Rectifying bridge
文件:291.729 Kbytes Page:2 Pages
SUNMATE
森美特
PDF上传者:深圳冠荣电子有限公司
KBPC15005W
文件:325.58 Kbytes Page:3 Pages
KBPC15005W
文件:336.48 Kbytes Page:3 Pages
KBPC15005W
文件:290.35 Kbytes Page:2 Pages
SUNMATE
森美特
KBPC15005W
封装/外壳:4-方形,KBPC-W 包装:管件 描述:BRIDGE RECT 1P 50V 15A KBPC-W 分立半导体产品 二极管 - 桥式整流器
KBPC15005W
整流桥
YJYCOIN
益嘉源
KBPC15005W
整流桥
CHENDA
辰达半导体
KBPC15005W
Bridge Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
KBPC15005W
丝印代码:MDDKBPC15005W;SILICON BRIDGE RECTIFIERS
CHENDA
辰达半导体
KBPC15005W
DSK
KBPC15005W
SINGLE PHASE BRIDGE RECTIFIERS
DGNJDZ
南晶电子
KBPC15005W
SHUNYE
顺烨电子
KBPC15005W
Reverse Voltage: 50 to 1000V Forward Current: 10/15/25/35/50A RoHS Device Features - Surge overload-240~500 Amperes peak - Low forward voltage drop - Electrically isolated base -2000 Volts - Materials used carries U/L recognition
COMCHIP
典琦
COMCHIP
典琦
SINGLE-PHASE BRIDGE RECTIFIER
文件:217 Kbytes Page:2 Pages
PFS
平盛电子
MIC
昌福电子
SINGLE-PHASE SILICON BRIDGE RECTIFIER(VOLTAGE RANGE - 50 to 1000 Volts CURRENT - 15Amperes)
WINGS
永盛电子
FEATURES • Surge overload rating: 300A peak • High case dielectric strength • 1/4 universal fasten terminal • and φ.04 lead - wire available • High temperature soldering guaranteed: 250°C/10sec/0.375(9.5mm) lead length at 5 lbs tension