位置:TDA10H0SB1R > TDA10H0SB1R详情
TDA10H0SB1R中文资料
厂家型号
TDA10H0SB1R
文件大小
126.3Kbytes
页面数量
1
功能描述
Ultra-miniature Surface Mount Half-pitch DIP Switches
DIP 开关/ SIP 开关 HALF PITCH 10 POS
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ITT
TDA10H0SB1R数据手册规格书PDF详情
Features/Benefits
• Bifurcated contact for increased electrical reliability
• Tin-lead plated terminals for reliable solder coverage
• Process sealed for surface mount soldering and washable processing
• RoHS compliant - options available
Typical Applications
• Hand-held electronic devices
• Portable computer and electronic devices
• Instrumentation and controls
TDA10H0SB1R产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TDA10H0SB1R
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 位置数量
    10
  • 开关类型
    DIP
  • 执行器
    Rotary
  • 端子节距
    2.54 mm
  • 端接类型
    Solder Pin
  • 电流额定值
    100 mA 电压额定值