位置:PHP55N03LT > PHP55N03LT详情
PHP55N03LT中文资料
厂家型号
PHP55N03LT
文件大小
371.38Kbytes
页面数量
2
功能描述
isc N-Channel MOSFET Transistor
MOSFET RAIL PWR-MOS
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ISC
PHP55N03LT数据手册规格书PDF详情
FEATURES
·Drain Current -ID= 55A@ TC=25℃
·Drain Source Voltage -VDSS= 25V(Min)
·Static Drain-Source On-Resistance
-RDS(on) = 14mΩ(Max)@VGS= 10V
DESCRIPTION
·DC-to-DC Converter
·General Industrial Applications
·Power Motor Control
PHP55N03LT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PHP55N03LT
  • 功能描述
    MOSFET RAIL PWR-MOS
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms