位置:FQP55N10 > FQP55N10详情
FQP55N10中文资料
厂家型号
FQP55N10
文件大小
332.82Kbytes
页面数量
2
功能描述
isc N-Channel MOSFET Transistor
MOSFET 100V N-Channel QFET
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ISC
FQP55N10数据手册规格书PDF详情
FEATURES
·Drain Current : ID= 55A@ TC=25℃
·Drain Source Voltage
: VDSS= 100V(Min)
·Static Drain-Source On-Resistance
: RDS(on) = 26mΩ(Max) @ VGS= 10V
·100 avalanche tested
·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device
performance and reliable operation
DESCRITION
·motor drive, DC-DC converter, power switch
and solenoid drive.
FQP55N10产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FQP55N10
  • 功能描述
    MOSFET 100V N-Channel QFET
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms