位置:BUK7608-55A > BUK7608-55A详情
BUK7608-55A中文资料
厂家型号
BUK7608-55A
文件大小
306.11Kbytes
页面数量
2
功能描述
isc N-Channel MOSFET Transistor
MOSFET TAPE13 PWR-MOS
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
ISC
BUK7608-55A数据手册规格书PDF详情
DESCRIPTION
·Drain Source Voltage
: VDSS= 55V(Min)
·Low RDS(ON)
·Fast Switching Speed
·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device
performance and reliable operation
APPLICATIONS
·Designed for Switched Mode Power Supplies (SMPS),
motor control,welding, and in general purpose switching
resistance applications
BUK7608-55A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    BUK7608-55A
  • 功能描述
    MOSFET TAPE13 PWR-MOS
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms