位置:首页 > IC中文资料第624页 > HV9120NG
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
HV9120NG
High-Voltage Current-Mode PWM Controller
General Description The Supertex HV9123 is a Switch Mode Power Supply (SMPS) controller subsystem that can start and run directly from almost any DC input, from a 12V battery to a rectified and filtered 240VAC line. It contains all the elements required to build a single-switch converter except
SUTEX
HV9120NG
MICROCHIP
微芯科技
封装/外壳:16-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 功能:升压/降压 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC REG CTRLR FLYBACK 16SOIC 集成电路(IC) PMIC - 稳压器 - DC DC 开关式控制器
MICROCHIP
微芯科技
文件:960.26 Kbytes Page:11 Pages
SUTEX
文件:476.96 Kbytes Page:18 Pages
封装/外壳:16-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 功能:升压/降压 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC REG CTRLR FLYBACK 16SOIC 集成电路(IC) DC-DC 开关控制器
1:10 LVCMOS FANOUT BUFFER
MOTOROLA
摩托罗拉
HV9120NG产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    HV9120NG
  • 功能描述
    开关变换器、稳压器与控制器 HVCMOS 450V 2% Ref
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 输出电压
    1.2 V to 10 V
  • 输出电流
    300 mA
  • 输入电压
    3 V to 17 V
  • 开关频率
    1 MHz