位置:首页 > IC中文资料第1618页 > HIN200CB
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
HIN200CB
5V Powered RS-232 Transmitters/Receivers with 0.1Microfarad External Capacitors
Description The HIN200-HIN213 family of RS-232 transmitters/receivers interface circuits meet all ElA RS-232E and V.28 specifications, and are particularly suited for those applications where ±12V is not available. They require a single +5V power supply (except HIN201 and HIN209) and feature on
HARRIS
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 350V • hFE DC current gain............................. 100 • Non-Insulated Type APPLICATION Robotics, Welders, Forklifts, Golf cart
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • IF (AV) Average forward current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .......... 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage .......... 400/800/1200/1600V • MIX DOUBLE A
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No.
HIN200CB产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    HIN200CB
  • 制造商
    Rochester Electronics LLC
  • 功能描述
    20 SOIC, 0+70,+5V,5T/0R, 0.1UF CAPS RS-232 - Bulk