位置:1.5SMC6.8A > 1.5SMC6.8A详情
1.5SMC6.8A中文资料
厂家型号
1.5SMC6.8A
文件大小
236.16Kbytes
页面数量
3
功能描述
Surface Mount Transient Voltage Suppressors Peak Pulse Power 1500W Breakdown Voltage 6.8 to 550V
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 1500W 6.8V 5% SMC RoHS
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二
生产厂商
GOOD-ARK
1.5SMC6.8A数据手册规格书PDF详情
Peak Pulse Power 1500W Breakdown Voltage 6.8 to 550V
Features
◆ Low profile package with built-in strain relief
for surface mounted applications
◆ Glass passivated junction
◆ Low incremental surge resistance
◆ Low inductance
◆ Excellent clamping capability
◆ 1500W peak pulse power capability with a 10/1000us
waveform, repetition rate (duty cycle): 0.01
◆ Very fast response time
◆ High temperature soldering:
250°C/10 seconds at terminals
◆ Plastic package has Underwriters Laboratory
Flammability Classification 94V-0
1.5SMC6.8A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    1.5SMC6.8A
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A