位置:FMANED1007 > FMANED1007详情
FMANED1007中文资料
厂家型号
FMANED1007
文件大小
580.34Kbytes
页面数量
3
功能描述
380 MHz - 470 MHz 2 Folded Dipole antenna, 7.6 dBi gain, 1/4 Wave Offset pattern, V-pol, Type N Female Connector
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
FAIRVIEW
FMANED1007数据手册规格书PDF详情
Features:
• Frequency coverage for
380 MHz to 470 MHz with
Type N Female connector
• Very High Gain 7.6 dBi
/ 5.45 dBd antennas
• Easy and quick time
to installations
• Industrially tuned dipoles made
of high-grade aluminum alloys
• 2-Folded dipole antenna
has offset pattern with
¼ wave spacing
• 220° horizontal beamwidth,
and 35° vertical beamwidth
with Vertical Polarization
• 100 W max input power