位置:P6KE100A > P6KE100A详情
P6KE100A中文资料
厂家型号
P6KE100A
文件大小
50.38Kbytes
页面数量
3
功能描述
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 85.5Vso 46VAC 4.4A
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
FAIRCHILD
P6KE100A数据手册规格书PDF详情
600 Watt Transient Voltage Suppressors
Features
• Glass passivated junction.
• 600W Peak Pulse Power capability at 1.0 ms.
• Excellent clamping capability.
• Low incremental surge resistance.
• Typical IR less than 1.0 µA above 10V.
P6KE100A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    P6KE100A
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A