位置:MBR20100CT > MBR20100CT详情
MBR20100CT中文资料
厂家型号
MBR20100CT
文件大小
232.32Kbytes
页面数量
4
功能描述
Dual High Voltage Schottky Rectifier
肖特基二极管与整流器 20A 100V
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
FAIRCHILD
MBR20100CT数据手册规格书PDF详情
Features
• Low Forward Voltage Drop
• Low Power Loss and High Efficiency
• High Surge Capability
• Rohs Compliant
• Matte Tin(Sn) Lead Finish
• Terminal Leads Surface is Corrosion Resistant
and can withstand to 260°C
MBR20100CT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MBR20100CT
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW