位置:首页 > IC中文资料第6551页 > FSU10A60
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FSU10A60
FRD - Low Forward Voltage Drop
NIEC
FSU10A60
For Power Factor Improvement High Frequency Rectification
NIEC
FRED
10A Avg.    600 Volts
FRED
文件:98.25 Kbytes Page:1 Pages
NI
恩艾
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=10A (Tc=114°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=60V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.52V(Typ.)
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
KECKEC(Korea Electronics)
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS(10A,30-60V)
MOSPEC
统懋
FAST RECTIFIERS(10A,300-600V)