位置:首页 > IC中文资料第7701页 > FSTU16245
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
FSTU16245 | 16-Bit Bus Switch with -2V Undershoot Protection | ONSEMI 安森美半导体 | ||
Configurable 4-Bit to 20-Bit Bus Switch with .2V Undershoot Protection and 25Ω Series Resistors in Outputs (Preliminary) | ONSEMI 安森美半导体 | |||
2.5V/3.3V 16-bit bus transceiver with direction pin 3-State DESCRIPTION The 74ALVC16245(74ALVCH16245) is a 16-bit transceiver featuring non-inverting 3-State bus compatible outputs in both send and receive directions. The 74ALVC16245(74ALVCH16245) features two output enable (nOE) inputs for easy cascading and two send/receive (nDIR) inputs for direct | PHILIPS 飞利浦 | |||
2.5V/3.3V ALVT 16-bit transceiver 3-State DESCRIPTION The 74ALVT16245 is a high-performance BiCMOS product designed for VCC operation at 2.5V or 3.3V with I/O compatibility up to 5V. This device is a 16-bit transceiver featuring non-inverting 3-State bus compatible outputs in both send and receive directions. The control function im | PHILIPS 飞利浦 | |||
16-bit bus transceiver with direction pin; 5V tolerant 3-State DESCRIPTION The 74LVC(H)16245A is a high-performance, low-power, low-voltage, Si-gate CMOS device, superior to most advanced CMOS compatible TTL families. Inputs can be driven from either 3.3V or 5V devices. In 3-State operation, outputs can handle 5V. These features allow the use of these device | PHILIPS 飞利浦 |
FSTU16245产品属性
- 类型
描述
- 型号
FSTU16245
- 制造商
FAIRCHILD
- 制造商全称
Fairchild Semiconductor
- 功能描述
16-Bit Bus Switch with −2V Undershoot Protection
| IC供应商 | 芯片型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
FSC |
26+ |
TSSOP |
9526 |
代理全系列销售,全新原装正品,价格优势,长期供应,量大可订 |
FAI |
23+ |
TSSOP/48 |
7000 |
绝对全新原装!100%保质量特价!请放心订购! |