位置:首页 > IC中文资料 > FST20050
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FST20050
Schottky PowerMod
MICROSEMI
美高森美
FST20050
Schottky PowerMod
文件:120.66 Kbytes Page:2 Pages
MICROSEMI
美高森美
FST20050
Diode Schottky 50V 200A 3-Pin TO-244AB
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
5.0A SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER DIODE
文件:143.45 Kbytes Page:2 Pages
ZSELEC
淄博圣诺
FST20050产品属性
  • 类型
    描述
  • Peak Reverse Repetitive Voltage:
    50V
  • Peak Reverse Current:
    4000uA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current:
    2000A
  • Peak Forward Voltage:
    0.8V
  • Operating Junction Temperature:
    -55 to 175°C
  • Minimum Operating Temperature:
    -55°C
  • Maximum Operating Temperature:
    175°C
  • Maximum Continuous Forward Current:
    200A
  • Configuration:
    Dual Common Cathode
更新时间:2026-5-14 19:39:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SIEMENS
专业模块
MODULE
8513
模块原装主营-可开原型号增税票
SIEMENS
23+
模块
595
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!
原厂
模块
600
专营模块,继电器,公司原装现货
MSC
24+
TO220-3P
250
SANKEN
原厂封装
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
24+
TO-220
TO-220
一级代理专营品牌!原装正品,优势现货,长期排单到货
MSC
23+
MODULE
专注配单,只做原装进口现货
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术