位置:首页 > IC中文资料第11362页 > FSP1084K33
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FSP1084K33
5A LOW DROPOUT LINEAR REGULATOR
GENERAL DESCRIPTION The FSP1084 is a series of low dropout positive voltage regulators with a maximum dropout of 1.5V at 5A of load current. The series features on-chip thermal limiting which provides protection against any combination of overload and ambient temperatures that would create exces
FOSLINK
FOSLINK
5A Low Dropout Positive Adjustable or Fixed-Mode Regulator
General Description AP1084 is a low dropout positive adjustable or fixedmode regulator with minimum of 5.0A output current capability. The product is specifically designed to provide well-regulated supply for low voltage IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logi
ANACHIP
易亨电子
General Description AP1084 is a low dropout positive adjustable or fixed-mode regulator with 5.0A output current capability. The product is specifically designed to provide well-regulated supply for low voltage IC applications such as high-speed bus termination and low current 3.3V logic supply.
DIODES
美台半导体
ANACHIP
易亨电子
DIODES
美台半导体
文件:183.03 Kbytes Page:6 Pages
FSP1084K33产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FSP1084K33
  • 制造商
  • 制造商全称
    FOSLINK SEMICONDUCTOR CO.,LTD
  • 功能描述