位置:首页 > IC中文资料 > FRS150BA50
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FRS150BA50
DIODE MODULE竊뉶.R.D.
DIODE MODULE(F.R.D.) FRS150BA50 is a high speed(fast recovery) isolated diode module designed for high power switching application. FRS150BA50 is suitable for high frequency application requiring low loss and high speed control. ● High Speed trr≦200ns ● IF(AV) 150A ● Isolated Mounting base. ●
SANREX
三社
FRS150BA50
封装/外壳:模块 包装:剪切带(CT)带盒(TB) 描述:DIODE MODULE 500V 150A 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
SANREX
三社
FRS150BA50
高速二极管
MOSFET MODULE
文件:536.96 Kbytes Page:3 Pages
MOSFET MODULE
文件:340.11 Kbytes Page:21 Pages
FRS150BA50产品属性
  • 类型
    描述
  • 电压[V]:
    500
  • 电流(/chip)[A]:
    150
  • 电流(/total)[A]:
    150
  • IF(AV)A:
  • IF(AV)℃:
    85
  • IFSM[A(60Hz)]:
    3000
  • I2t[A2s]:
    37500
  • VFM[V(25℃)]:
    1.3
  • IRRM[mA(125℃)]: