位置:首页 > IC中文资料 > FRD12021
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FRD12021
Screened 6A, 8kV
An open frame RF reed relay with 8kV isolation and 6A (at 30MHz) carry current, the FRD12000 series has been used many HF radio system specifications over the years, with applications in commercial maritime (GMDSS) equipment and military HF radio units worldwide. The use of vacuum reed switches with • Up to 8kVDC Isolation between Contacts\n\n• 6A Carry Current (upto 30MHz)\n\n• Excellent RF Performance\n\n• Ideal for Antenna Tuning Units\n\n• SPNO or SPNC Switching Action;
CYNERGY3
Real Time Clock with On Chip Temp Compensation 짹5ppm
Low Power RTC with VDD Battery Backed SRAM and Embedded Temp Compensation ±5ppm with Auto Day Light Saving The ISL12021 device is a low power real time clock with an embedded Temp sensor for oscillator compensation, clock/calendar, power fail, low battery monitor, brown out indicator, single peri
INTERSIL
Low Noise Amplifier 1.5 - 1.6 GHz
文件:117.87 Kbytes Page:3 Pages
MACOM
MACOM
FRD12021产品属性
  • 类型
    描述
  • Carrycurrent:
    6A
  • Coilvoltage:
    12Vdc
  • Isolation:
    8kV
  • RFconnection:
    Solder terminal
更新时间:2026-5-14 14:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
原厂
2023+
模块
600
专营模块,继电器,公司原装现货
CYNERGY3
24+
NA
只做原装正品现货或订货假一赔十!
HARRIS
24+
TO-252
65
RIVER
23+
NA
专做原装正品,假一罚百!
原装正品现货库存价优
IPD
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
ST
26+
只有原装 可配单
IPD
23+
模块
360
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!