位置:首页 > IC中文资料第4503页 > FQA34N20L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FQA34N20L
200V LOGIC N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
FQA34N20L
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current –ID=34A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage- : VDSS=200V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 75mΩ(Max)@VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-DC conv
ISC
无锡固电
200V N-Channel MOSFET
General Description These N-Channel enhancement mode power field effect transistors are produced using Fairchild’s proprietary, planar stripe, DMOS technology. Features • 23A, 200V, RDS(on) = 0.075Ω @VGS = 10 V • Low gate charge ( typical 60 nC) • Low Crss ( typical 55 pF) • Fast switching
FAIRCHILD
仙童半导体
200V N-Channel MOSFET
200V LOGIC N-Channel MOSFET
200V N-Channel MOSFET
文件:732.05 Kbytes Page:8 Pages
200V LOGIC N-Channel MOSFET
文件:676.01 Kbytes Page:8 Pages
FQA34N20L产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FQA34N20L
  • 功能描述
    MOSFET 200V N-Ch QFET Logic Level
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-13 23:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
onsemi(安森美)
25+
TO-3P
22412
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
onsemi(安森美)
25+
TO-3P
样件支持,可原厂排单订货!
20+
TO-247TO-3PTO-3PF
原装优势主营型号-可开原型号增税票
23+
NA
736
专做原装正品,假一罚百!
FARICHILD
只做原装正品现货或订货假一赔十!
FSC/ON
23+
原包装原封 □□
669
原装进口特价供应 特价,原装元器件供应,支持开发样品 更多详细咨询 库存
FSC
18+
保证进口原装可开17%增值税发票