位置:首页 > IC中文资料第7172页 > FCSP130LTR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FCSP130LTR
Chip Scale Package Schottky Barrier Rectifier
文件:120.5 Kbytes Page:5 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
FCSP130LTR
FlipKY, 1 A Chip Scale Package Schottky Barrier Rectifier
文件:115.75 Kbytes Page:6 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
FCSP130LTR
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 AP
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • IF (AV) Average forward current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • MIX DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E802
FCSP130LTR产品属性
  • 型号
    FCSP130LTR
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 1.0 Amp 30 Volt 250 Amp IFSM
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW