位置:首页 > IC中文资料第7173页 > FCSP05H40ETR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FCSP05H40ETR
FlipKY, 0.5 A
文件:105.65 Kbytes Page:6 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
FCSP05H40ETR
chip scale packaging to deliver Schottky diodes
文件:80.94 Kbytes Page:5 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
FCSP05H40ETR
封装/外壳:Flipky™ 包装:卷带(TR)剪切带(CT) 描述:DIODE SCHOTTKY 40V 500MA FLIPKY 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
ETC
知名厂家
FCSP05H40ETR
FlipKY, 0.5 A
FlipKY, Chip Scale Package Schottky Barrier Rectifier, 0.5 A
Chip Scale Package Schottky Barrier Rectifier, 0.5 A
文件:95.6 Kbytes Page:5 Pages
FlipKYTM
Description International Rectifiers FlipKY product family utilizes wafer level chip scale packaging to deliver Schottky diodes with the lowest VF to PCB footprint area in industry. The three pad 0.9mm x 1.2mm devices can deliver up to 0.5A and occupy only 1.08mm2 of board space. The anode and ca
IRF
FCSP05H40ETR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FCSP05H40ETR
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 0.5 Amp 40 Volt 190 Amp IFSM
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW