位置:SM10B-SRSS-TB > SM10B-SRSS-TB详情
SM10B-SRSS-TB中文资料
厂家型号
SM10B-SRSS-TB
文件大小
71.75Kbytes
页面数量
3
功能描述
Disconnectable Insulation displacement connectors
CONN HEADR SH 10POS SIDE 1MM TIN
数据手册
下载地址一下载地址二
生产厂商
ETC1
SM10B-SRSS-TB数据手册规格书PDF详情
[JST]
Features
• Ultra-compact insulation displacement connector
1.0mm (.039) pitch and only 3.0mm (.118) high (side entry type). This connector is only about 61 as large as the smallest conventional (JST) IDC designs.
• Header designed for vacuum pick and place robotics
• Twin U-slot insulation displacement section
• 3-point grip construction
SM10B-SRSS-TB产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SM10B-SRSS-TB
  • 功能描述
  • RoHS
  • 类别
    连接器,互连式 >> 矩形- 接头,公引脚
  • 系列
    SR
  • 标准包装
    1
  • 系列
  • 触点类型:
    公形引脚
  • 连接器类型
    接头,无罩
  • 位置数
    24
  • 加载位置的数目
    全部
  • 间距
    0.100(2.54mm)
  • 行数
    1
  • 行间距
  • 触点接合长度
    0.230(5.84mm)