位置:B43504A0826M007 > B43504A0826M007详情
B43504A0826M007中文资料
厂家型号
B43504A0826M007
文件大小
294.93Kbytes
页面数量
11
功能描述
Snap-In Capacitors
铝质电解电容器-管理单元 82UF 420V SNAP IN
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
EPCOS
B43504A0826M007数据手册规格书PDF详情
Long-life grade capacitors
Features
■ High reliability
■ High CV product, compact
■ High ripple current capability
■ Low ESR
■ Different case sizes available for each capacitance value
■ RoHS-compatible
Applications
■ Frequency converters
■ Professional power supplies in industrial electronics and in data processing equipment
■ Switch-mode power supplies in entertainment electronics
B43504A0826M007产品属性
  • 型号
    B43504A0826M007
  • 功能描述
  • 电容
    470 uF
  • 容差
    20 %
  • 电压额定值
    450 V
  • 直径
    35 mm
  • 长度
    45 mm
  • 引线间隔
    10 mm