位置:B43501A0477M002 > B43501A0477M002详情
B43501A0477M002中文资料
厂家型号
B43501A0477M002
文件大小
292.78Kbytes
页面数量
11
功能描述
Snap-In Capacitors Long Useful Life - 85
铝质电解电容器-管理单元 AL-ELKO 470UF 420V SNAP IN
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
EPCOS
B43501A0477M002数据手册规格书PDF详情
Features
■ Voltage derating (0.93 • VR for VR ≤ 450 V) enables 105 °C operation, more details available upon request
■ Long useful life
■ High reliability
■ High ripple current capability
■ Low ESR
■ High CV product, compact
■ Different case sizes available for each capacitance value
■ RoHS-compatible
Applications
■ Frequency converters
■ Uninterruptiple power supplies
■ Switch-mode power supplies in industrial and entertainment electronics
B43501A0477M002产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    B43501A0477M002
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Nichicon
  • 电容
    470 uF
  • 容差
    20 %
  • 电压额定值
    450 V
  • 工作温度范围
    - 25 C to + 105 C
  • 系列
    AR
  • 直径
    35 mm
  • 长度
    45 mm
  • 引线间隔
    10 mm