位置:B43458A9228M000 > B43458A9228M000详情
B43458A9228M000中文资料
厂家型号
B43458A9228M000
文件大小
181.52Kbytes
页面数量
9
功能描述
Frequency converters
铝质电解电容器-螺旋式接线端 AL-ELKO 2200UF 400V SCREW TERMINALS
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
EPCOS
B43458A9228M000数据手册规格书PDF详情
Features
■ High CV product, i.e. extremely compact
■ High reliability and high ripple current capability
■ All-welded constructions ensures reliable electrical contact
■ Version with optimized construction for base cooling (heat sink mounting) available
■ Version with low-inductance design available
■ RoHS-compatible
Applications
■ Frequency converters
■ Professional power supplies
■ Uninterruptible power supplies
B43458A9228M000产品属性
  • 型号
    B43458A9228M000
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Cornell Dubilier
  • 电容
    2400 uF
  • 容差
    - 10 %, + 50 %
  • 电压额定值
    450 V
  • ESR
    38 mOhms
  • 工作温度范围
    - 40 C to + 85 C
  • 系列
    CGS
  • 直径
    76 mm(3 in)
  • 长度
    143 mm(5.625 in)
  • 引线间隔
    31.75 mm(1.25 in)