位置:B43457A4608M000 > B43457A4608M000详情
B43457A4608M000中文资料
厂家型号
B43457A4608M000
文件大小
190.13Kbytes
页面数量
9
功能描述
Uninterruptible power supplies
铝质电解电容器-螺旋式接线端 AL-ELKO 6000UF 350V SCREW TERMINALS
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
EPCOS
B43457A4608M000数据手册规格书PDF详情
Capacitors with Screw Terminals
Standard – 85 °C
General-purpose grade
Features
■ Compact, i.e. high CU product
■ High reliability and ripple current capability
■ All-welded construction ensures reliable electrical contact
■ Version with optimized construction for base cooling (2-pad solution) available
■ Version with low-inductance design available
■ Self-extinguishing electrolyt
Applications
■ Frequency converters
■ Professional power supplies
Construction
■ Charge-discharge proof, polar
■ Aluminum case with insulating sleeve
■ Poles with screw terminal connections
■ Mounting with ring clips, clamps or threaded stud
■ The bases of types with threaded stud and d ≤ 76,9 mm are not insulated, types with d = 91 mm have fully insulated bases
B43457A4608M000产品属性
  • 型号
    B43457A4608M000
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Cornell Dubilier
  • 电容
    2400 uF
  • 容差
    - 10 %, + 50 %
  • 电压额定值
    450 V
  • ESR
    38 mOhms
  • 工作温度范围
    - 40 C to + 85 C
  • 系列
    CGS
  • 直径
    76 mm(3 in)
  • 长度
    143 mm(5.625 in)
  • 引线间隔
    31.75 mm(1.25 in)