位置:B41505A9108M002 > B41505A9108M002详情
B41505A9108M002中文资料
厂家型号
B41505A9108M002
文件大小
312.78Kbytes
页面数量
13
功能描述
Snap-In Capacitors Excellent Performance
铝质电解电容器-管理单元 1000UF 100V AL-ELKO SNAP IN
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
EPCOS
B41505A9108M002数据手册规格书PDF详情
Features
Long useful life
High reliability
Outstanding ripple current capability
Low ESR
RoHS-compatible
Applications
Frequency converters
Professional power supplies in industrial electronics and in data processing equipment
B41505A9108M002产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    B41505A9108M002
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Nichicon
  • 电容
    470 uF
  • 容差
    20 %
  • 电压额定值
    450 V
  • 工作温度范围
    - 25 C to + 105 C
  • 系列
    AR
  • 直径
    35 mm
  • 长度
    45 mm
  • 引线间隔
    10 mm