位置:首页 > IC中文资料第9511页 > EZE240A18
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
EZE240A18
THE GLOBAL EXPERT IN SOLID STATE RELAY TECHNOLOGY
DPA Series • 16 Pin DIP SSR • Ratings to 1A @ 280 VAC • SCR output • Voltage or current-control input • Zero-crossing (resistive loads) output
CRYDOM
EZE240A18
PANEL MOUNT SOLID STATE RELAYS
Features • Compact design for low-profile applications • Ratings from 5 A to 18 A @ 600 VAC • SCR output for heavy industrial loads • AC or DC control • 1/4” fast-on terminals for easy installation • UL/CSA/TUV Approved, CE Compliant to EN60950-1
SENSATA
森萨塔
EZE240A18
panel mount
文件:796.45 Kbytes Page:5 Pages
CRYDOM
EZE240A18
5-18Amp 120/240, 480 Vac AC Output
文件:56.31 Kbytes Page:2 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
EZE240A18
封装/外壳:模块 包装:散装 描述:SSR RELAY SPST-NO 18A 24-280V 继电器 固态继电器
ETC
知名厂家
EZE240A18
ETC
知名厂家
PANEL MOUNT SOLID STATE RELAYS
SENSATA
森萨塔
未分类制造商
panel mount
EZ Series
EZE240A18产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    EZE240A18
  • 功能描述
    固态继电器-工业安装 PM SSR, 240Vac/18A , 18-36Vac In, ZC
  • RoHS
  • 制造商
  • 控制电压范围
    4 VDC to 32 VDC
  • 负载电压额定值
    7 VDC to 72 VDC
  • 负载电流额定值
    160 A