位置:首页 > IC中文资料 > ESDA25SC6
ESDA25SC6价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ESDA25SC6
QUAD TRANSIL ARRAY FOR ESD PROTECTION
STMICROELECTRONICS
意法半导体
ESDA25SC6
用于ESD保护的四路Transil™阵列
The ESDAxxSC5 and ESDAxxSC6 are monolithic voltage suppressors designed to protect components which are connected to data and transmission lines against ESD.\n\n They clamp the voltage just above the logic level supply for positive transients, and to a diode drop below ground for negative transient. • 4 unidirectional ESD protection \n• Benefits \n•High ESD protection level: up to 30 kV \n•High integration \n•Suitable for high density boards \n•IEC 61000-4-2 level exceed level 4: \n•30 kV (air discharge) \n•30 kV (contact discharge) \n•human body model;
STMICROELECTRONICS
意法半导体
ESDA25SC6
文件:153.12 Kbytes Page:11 Pages
ESDA25SC6
4 unidirectional Transil functions
Automotive quad Transil??array for ESD protection
文件:235.75 Kbytes Page:12 Pages
Schottky Rectifiers (SBD) (60V 25A)
SHINDENGEN
SHINDENGEN
文件:533.69 Kbytes Page:10 Pages
ESDA25SC6产品属性
  • 类型
    描述
  • Marketing Status:
    Active
  • Directionality:
    Uni-Directional
  • Number of protected lines_nom:
    4
  • Breakdown Voltage_min(V):
    25
  • Capacitance_typ(pF):
    60
  • IEC 61000-4-2_min(Contact Discharge)(kV):
  • IEC 61000-4-2_min(Air Discharge)(kV):
  • Stand-off voltage_nom(V):
    24
  • Package size(mm):
    2.8 x 2.9
  • Leakage Current_max(µA):
    1
更新时间:2026-5-14 8:48:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ST/意法
22+
SOT23-6L
30000
十七年VIP会员,诚信经营,一手货源,原装正品可零售!
SMD
安罗世纪电子只做原装正品货
ST
24+
SOT23-6
原装现货,可开13%税票
17+
SOT23-6
100%原装正品现货