位置:首页 > IC中文资料第8741页 > ERFRC200DB
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 350V • hFE DC current gain............................. 100 • Non-Insulated Type APPLICATION Robotics, Welders, Forklifts, Golf cart
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • IF (AV) Average forward current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .......... 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage .......... 400/800/1200/1600V • MIX DOUBLE A
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No.
ERFRC200DB产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ERFRC200DB
  • 制造商
    Electrolube
  • 功能描述
    NON FLAM FLUX REMOVER
更新时间:2026-5-14 19:39:02
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
专业模块
MODULE
8513
模块原装主营-可开原型号增税票
MITSUBIS
23+
200A600V
130
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!